Tänasest on müügil uus Sony Playstation VR 2 virtuaalreaalsuse komplekt

Kui oled mängusõber, aga tüdinenud teleri eest istumisest, pult käes, siis Sonyl on sulle pakkuda põnev alternatiiv. Klassikalise mänguelamuse asemel pakub virtuaalreaalsuse peakomplekt hoopis teistlaadi kogemust.

Teise põlvkonna VR komplekt koosneb ekraaniga põhiseadmest, mis käib pähe, ning kahest juhtpuldist. Peakomplekti sisse paigutatud ekraan kasutab OLED-tehnoloogiat ning on võimeline esitama kuni 120-hertsise kaadrisagedusega 4K resolutsioonis videot. See on neli korda kõrgem resolutsioon, kui oli esimese põlvkonna seadmel.

Innovaatiline Playstation VR 2 Sense tehnoloogia aitab luua niivõrd elutruu mängukogemuse, et jääb mulje, justkui viibiksid ise mängumaailmas. Kõik silmaliigutused ja käeviiped registreeritakse ülitäpselt tänu intelligentsele silmade jälgimise süsteemile, mis on kombineeritud näputuvastusega. Pilt on varasemaga võrreldes mitte ainult sügavam, vaid hoiab tänu silmade jälgimisele ka fookuse õiges kohas.

Nii peaseadmes kui ka juhtpultides on mootorid vibratsiooni tekitamiseks, mis mänguolukordades ümbritsevast märku annavad. Tempest 3D helitehnoloogia võimaldab helisid kogeda ruumiliselt enda ümber ning vaenlase lähenemise suuna varakult tuvastada.

Uued juhtpuldid on saanud ergonoomilisema disaini ning mõned lisanipid. Kes Sony Playstationi pulte varasemalt kasutanud, märkab, et nupud on sarnase asetusega ning juhtkangid on mõlemal puldil. Lisaks on olemas eraldi päästik, mis tänu mitmeastmelisele vibratsioonisüsteemile väriseb vastavalt olukorrale tugevamalt või nõrgemalt.

Ka peaseade on läbinud disainimuutuse ning sobitub mugavamini pähe. Parima asendi leidmiseks on mitmeid seadistamise võimalusi ning spetsiaalne ventilatsioonisüsteem, mis aitab tõhusalt ära hoida ekraanipinna udusust.

Sony Playstation VR 2 virtuaalreaalsuse komplekt jõuab müüki 22. veebruarist. Saadaval on see nii Sony Centeri esinduspoodides kui ka e-poes. Kiiremad saavad komplekti soetada koos mänguga “Horizon Call of the Mountain”, et hakata kohe nautima virtuaalmaailma võlusid.