Sony Xperia 10 IV nutitelefon on ├╝llatavalt kerge ja pikalt vastupidava akuga

Sony 4. põlvkonna Xperia 10 mudel sobib suurepäraselt igapäevaseks kasutamiseks, kuna on kergem, kui peale vaadates võiks arvata, ning tema aku peab vastu väga pikalt.

Sony nutitelefonidele omaselt on Xperia 10 IV võrreldes teiste tootjate telefonidega piklikuma kujuga. Sellist telefoni on mugavam ühe käega kasutada, sest sõrmed ulatuvad ühest ekraaniservast teise, kuid samas ei ohverda telefon selle arvelt ekraanipinda.

6-tolline ekraan sobib võrdväärselt hästi nii uudiste lugemiseks, veebis surfamiseks kui ka videote vaatamiseks. Pildi kõrge kvaliteedi taga on OLED paneelitehnoloogia, tänu millele on värvid erksad ning mustad toonid eriti sügavad.

Pikad videote vaatamise sessioonid ei ole selle telefoniga probleemiks, sest 5000 mAh aku mahutavus on keskmisest suurem. Näiteks saab aku ühe laadimiskorraga vaadata videoid kuni 32 tundi järjest.

Võrreldes eelmise põlvkonnaga on Xperia 10 IV saanud endale ka võimekama Snapdragon 695 kiibi, millel on ka 5G tugi. Tänu sellele võid kindel olla, et telefon kasutab alati kiireimat võrguühendust ning protsessor tagab sujuva liikumise menüüde ja rakenduste vahel.

Tagumisel küljel asuva kaamera Superior Auto funktsiooni abil saad igas olukorras selged ja teravad pildid, sest kaamerasilm teeb vajaliku töö taustal ära automaatselt. Kolme erineva kaameraga on võimalik jäädvustada nii maalilisi loodusvaateid kui ka kauneid portreefotosid, millel elutruu sügavusefekt.

Xperia 10 IV pakub rõõmu muusikasõpradelegi, sest sellest saab muusikat kuulata nii juhtmevabalt kui ka juhtmega. Kusjuures viimase variandi puhul saab nautida kõrgekvaliteedilist, Hi-Res Audio standardile vastavat heli. Juhtmevabade Sony kõrvaklappide omanikud ei pea aga kõrvaklappide ühendamiseks lisaliigutusi tegema, sest telefon tunneb läheduses oleva kõrvaklapipaari ise ära.

Kui keskmiselt kaaluvad tänapäevased nutitelefonid umbes 200 grammi, siis Sony nutitelefon oma 161 grammiga on oluliselt kergem. IP65/68 vee- ja tolmukindlus lubab telefoni muretult kasutada ka vihma käes või rannas.

Kui klassikaline must või valge värvitoon sind ei kõneta, saad telefoni osta ka erksamates toonides —  lilla või rohelisena. Kõik mudelid on müügil Sony Centeri poodides ning e-poes. Hetkel on käimas ka sooduskampaania, mille ajal saad telefoni kätte eriti hea hinnaga.