Sony tutvustas BRAVIA XR seeria 2023. aasta teleri mudeleid

Sony on välja toonud neli uut telerit, mis kõik kuuluvad BRAVIA XR mudelirivisse. Need on BRAVIA XR X95L Mini LED, X90L Full Array LED, A95L QD-OLED, ja A80L OLED.

2023. aasta mudelite juures on rõhku pööratud uutele funktsioonidele, et pakkuda vaatajatele kaasahaaravaid filmielamusi ja voogedastust ning mängijatele tasemel mängukogemust.

BRAVIA mudeliuuendusega on värskenduskuuri läbinud ka Cognitive Processor XR, millel on nüüd XR Clear Image tehnoloogia. See vähendab oluliselt pildimüra ning hägusust, samas dünaamiliste stseenide puhul on pilt selgem. Täiendatud protsessor juhib paremini ka taustavalgustust kohaliku valgustuse tsoonides ning tõstab heleduse taset.

Lisaks sellele on kõigil mudelitel Acoustic Center Sync – funktsioon, mis sünkroniseerib heli teleri ja Sony ribakõlari keskkanali vahel. Tulemuseks on tõeliselt kaasahaarav helipilt. Veelgi vägevama helitausta saab, kui kasutada funktsiooni 360 Spatial Sound Mapping, mis loob fantoomkõlari ning optimeerib üldist helivälja teleri ümber.

Sony X95L telerilt leiab täiesti uue funktsiooni Acoustic Multi-Audio+™, mis oskab läbi tviiterite tõsta helitaset vastavalt ekraanil toimuvale. A95L ja A80L telerite Acoustic Surface Audio+™ funktsioon kasutab aga vibreerivaid ajameid, mis tekitavad heli kogu ekraani ulatuses.

Mudelite uuendamisel on enam tähelepanu pööratud ka neile, kel kodus Playstation 5 konsool. Teleri valikutest leiab spetsiaalse menüü, mille kaudu saab kiirelt konsooli pilti seadistada, näiteks funktsiooni Black Equalizer abil on võimalik seadistada tumedate alade heledustaset.

Kõigi mudelitega saab lähemalt tutvuda Sony kodulehel või Bravia XR lehel, kust leiab selle tehnoloogia kohta rohkem infot. Uute telerite mudelivalikust annab aga ülevaate alljärgnev video: