Sony Future Filmmaker Awards 2024 ootab kõiki filmitegijaid osalema

Sony on koostöös Creoga taaskord käima lükanud lühifilmide konkursi, kuhu on oodatud tööd üle maailma. Ürituse eesmärgiks on anda filmitegijatele võimalus näidata oma oskusi, väljendada loomingulisust ning parimaid filmide eest autasustada.

2024. aasta konkursi formaati on uuendatud – nüüd on osalejatel võimalik esitada töid kuues eri kategoorias.

Mängufilm – kategoorias konkureerivad narratiivsed tööd, mis annavad edasi originaalse väljamõeldud loo või sündmuse. Filmide pikkus peab olema 5–20 minutit.

Dokumentaal – siia on oodatud filmid, mis on valdavalt faktilise sisuga ja pikkusega 5–20 minutit.

Keskkond – kategoorias konkureerivad 5–20 minuti pikkused keskkonnaalased tööd. Keskkonnakategooria on osa Creo ülemaailmsest aastaringsest kaasamisprogrammist “Creators for the Planet”, mis on välja töötatud koostöös ÜRO fondi ja Sony Picturesiga.

Animatsioon – uus kategooria, mis on avatud animafilmidele pikkusega 2–20 minutit.

Tudengid – kategoorias premeeritakse filmitegijaid, kes õpivad filmikunsti akrediteeritud õppeasutuses diplomi- või kraadiõppe tasemel. Esitatud filmide pikkus peab olema 5–20 minutit ja need võivad olla mis tahes žanrist.

Tulevikuformaat – sellesse kategooriasse on oodatud ainult nutitelefoniga filmitud filmid. Tööde pikkus peab olema 2–5 minutit ja need võivad olla mis tahes žanrist.

Ideede genereerimiseks ja filmide kokkupanemiseks on aega piisavalt: võistlustööde esitamise lõpptähtaeg on 15. veebruar 2024. Konkursil osalejate seast valitakse välja 30 finalisti, kes lennutatakse Californiasse, kus neid ootab ees põnev ja hariv töötubade programm. Nelja päeva jooksul saavad nad Sony Picturesi ajaloolises Culver City stuudios oma silmaga näha filmitööstuse telgitaguseid, vestelda põnevatel teemadel ning teha koostööd erinevate talendiagentuuridega.

Üritus toimub 28.–31.05.2024 ning kulmineerub piduliku auhinnatseremooniaga. Erinevalt varasematest aastatest saavad koos finalistidega üritusele oodatud ka operaatorid, kes osalesid finaalitöö loomisel.

Mängufilmi, dokumentaali, keskkonna ja animatsiooni kategooriate võitjad saavad auhinnaks FX9 Cinema Line kaamera, FE C 16–35 mm objektiivi ja 5000 dollarit. Tudengikategooria võitja ja õpiasutus saavad kumbki FX6 Cinema Line kaamera ja FE 24–105 mm objektiivi. Tulevikuformaadi kategooria võitja saab Sony filmimistehnikat ja 2500 dollarit.

Konkursi kohta saad lähemalt uurida siit.