Headphones Connect: Sony salarelv, mis aitab võtta kõrvaklappidest maksimumi

Sony pakub suures valikus kõrvaklappe, mis sobivad eri tüüpi kuulajatele. Hoolimata sellest, millised sa lõpuks valid, on nende ühisnimetajaks võimalus heli seadistada spetsiaalse rakenduse kaudu.

Rakendus Headphones Connect on mõeldud kasutamiseks nutitelefonis ning see pakub päris palju lisavõimalusi kõrvaklappide seadistamiseks. Kuigi rakendust on võimalik kasutada ka ilma Sony kasutajakontot loomata, annab see kasuliku lisavõimaluse – nimelt saab selle abil kõik oma seadistused salvestada ning järgmine kord uue telefoni või kõrvaklappide kasutuselevõtmisel need üle tuua.

Rakenduse pealeht pakub alustuseks hea ülevaate kõrvaklappide aku mahutavusest. Kui tegu on kõrvasiseste klappidega, millel ka laadimiskarp, siis saab ka viimase akuprotsenti kuvada.

Edasi on võimalik muuta ja ülevaade saada parajasti kasutusel olevast heliseadistusest. Lisaks on lehele “Status” toodud ka muusika juhtnupud, mille abil saab lugusid vahetada ning muusikat pausile panna.

Alamlehel “Sound” on võimalik muuta mürasummutuse taset, kui sinu kõrvaklapid seda funktsiooni toetavad. Rakendus võimaldab määrata mürasummutust vastavalt keskkonnale ning teeb seda soovi korral automaatselt.

Samuti saab siin teha oma kõrvakuju analüüsi, mis aitab rakendusel esitada läbi kõrvaklappide parimat heli ning nautida 360-kraadist heli enda ümber. Lisaks leiad siit ekvalaiseri, mille kaudu saad ise heli seadistada – bassi juurde ja maha keerata või kõrgemaid helisid esile tõsta. Ekvalaiser pakub ka mitmeid eelseadistatud variante, mille vahel valida.

Samuti võimaldab rakendus seadistada puutetundlike juhtnuppude käsklusi. Selle abil saad näiteks määrata, kas kõrvaklappide peast võtmisel pannakse muusika automaatselt pausile või kuidas häälassistenti aktiveerida.

Tasub tähele panna, et teatud funktsioonid toimivad kindlate mudelitega ning pole iga kõrvaklapi paari jaoks saadaval. Konkreetse mudeli võimalustest annab ülevaate see leht.

Rakendus on saadaval Androidiga telefonidele Google’i Play poes ning iOS-i kasutajatele App Store’i rakendustepoes.