5 nippi, kuidas Sony kaamerad elu lihtsamaks teevad

Kõik teavad, et Sony kaameratega saab teha väga häid pilte. Kuid et need pakuvad ka mitmeid häid lisavõimalusi, seda ei pruugi paljud teada. Siit leiad nippe, kuidas kaamera kasutamist lihtsustada, aga ka lisafunktsioone, mis teevad igapäevatoimingud hõlpsamaks.

Silent Shooting režiimis pildistamine

Kui sind häirib pildistamisel kostev vali klõps kaameras, siis Sony teatud mudelitel saab selle heli välja lülitada. Funktsiooni nimi on Silent Shooting ning kui see aktiveerida, käib pildistamine hääletult.

Teha saab seda kaamera enda valikute alt. Kuidas see täpselt käib, vaata järgi siit videost:

Kuidas pildid otse kaamerast telefoni saada?

Sony on mõelnud ka selle peale, et soovi korral oleks võimalik kaameraga tehtud pildid mugavalt ja lihtsalt nutitelefoni üle viia. Ja mitte ainult – samamoodi on võimalik saata nutitelefonist pilte otse kaamerasse. Vajadusel saad neid valida ühekaupa või grupeerida, näiteks kuupäeva järgi.

Piltide ülekandmiseks peab telefonis kasutama Sony rakendust Imaging Edge Mobile, mis on saadaval nii Androidile kui ka iOS-seadmetele. Kuidas seda täpselt teha, vaata järgi siit videost:

Pildistamine nutitelefoni kaudu

Imaging Edge Mobile rakendus pakub lisaks piltide liigutamisele ka muud kasulikku, näiteks võimalust oma nutitelefoni kaudu kaamera päästikule vajutada – nii saad pilte teha taimerit kasutamata. Ühenduse kaamera ja nutitelefoni vahel saab üles seada otse rakenduses.

Kuidas muuta Focus Hold nupu funktsiooni

Paljudelt Sony objektiividelt leiab Focus Hold nimelise funktsiooni, mille kasutamiseks on eraldi nupp. Soovi korral on aga võimalik asendada see hoopis mõne muu meelepärase funktsiooniga – kaamera seadete alt leiab neid laias valikus.

Nii saad kaamera kasutamise oma käe järgi sättida ning pildistamise ja videote tegemise enda jaoks mugavaks muuta. Vaata siit, kuidas seda täpselt teha:

Muuda Sony kaamera arvuti veebikaameraks

Kui teed palju videokõnesid, aga pole rahul on arvuti veebikaamera kvaliteediga, siis võta appi Imaging Edge Webcam funktsioon. See ühendab sülearvuti Sony kaameraga ning sellest saab veebikaamera. Tänu sellele võid olla kindel, et teised näevad sind alati hästi valgustatuna ning korrektselt hägustatud taustaga.

Alustamiseks pead oma sülearvutisse alla laadima Sony Imaging Edge programmi, lubama ühenduse loomise kaamerast ning seadmed kaabliga ühendama. Olenevalt mudelist võib toiming veidi erineda, kuid siit videost näed, mismoodi põhiprotsess käib:

Kui sul veel pole Sony kaamerat, siis on viimane aeg see viga parandada ja suunduda Sony Centeri poodi või tutvuda valikuga Miterassa e-poes.