LAT  |  EST
SONY   |   KLIENDITUGI   |   FACEBOOK

UUDISED


Tuntud tehnoloogiaportaal hindas Sony KD-55A8 parimaks nutiteleriks


 Äsja välja tulnud Sony uusim tipptehnoloogiliste lahendustega 4K HDR OLED teler KD-55A8 läbis tuntud tehnoloogiaportaali What Hi-Fi? põhjaliku testija sai maksimumpunktid. Enamgi veel, testi tulemusena nenditi, et see on ilmselt praegu parim Sony nutiteler üldse. Kiita said nii heli kui pilt.   

Mis siis teeb selle uudismudeli nii heaks? Ilmselt on põhjus paljudes uutes tehnoloogialahendustes, mida uus mudel pakub. Näiteks kasutatakse valdkonna parimat pildiprotsessorit X1™ Ultimate, mis analüüsib pildi-infot ning pakub sellele põhinedes selgemat ja täpsemat pildikvaliteeti, et ekraanil toimuv näiks võimalikult realistlik. Funktsioon Pixel Contrast Booster elavdab värve ja suurendab kontrasti pildi heledamates osades nii, et tulemuseks on elutruum ja sügavam pilt päris maailma meenutavate realistilike varjundite, värvitoonide ja mustade toonidega. See on ühtlasi ka OLED ekraanitehnoloogia poolt toetatud.

Esimest korda maailmas on OLED telerile lisatud ka Sony X-Motion Clarity™ tehnoloogia, mis jälgib ja analüüsib liikuvaid objekte ning muudab ekraanil toimuva selgemaks, eredamaks ja sujuvamaks. See viib näiteks spordivõistluste ja seiklusfilmide vaatamise uuele tasemele.

Sony A8 telerid pakuvad ka realistlikku pildi ja heli kooskõla – Acoustic Surface Audio funktsioon muudab teleri ekraanipinna kõlariks. Ekraani taga asuvad aktivaatorid panevad teleri paneeli vibreerima, et tekitada otse ekraanilt vaatajani kanduv heli. Erinevad hääled helid kostuvad niimoodi just sellest kohast, kus tegevus toimub – olgu see siis näitlejate kõne või liikuva auto heli. Teleri taha peidetud kaks võimsat bassikõlarit tagavad ka madalate sageduste levimise kogu ruumis.

Uutel A8 teleritel on ka spetsiaalne kalibreeritud režiim Netflixi vaatamiseks, mida oleme kohanud ka varasemates mudelites. Lülitades sisse režiimi Netflix Calibrated Mode, on võimalik näha värve ja dünaamilisi kontraste täpselt nii, nagu need Netflixi stuudios algselt loodi. Lisaks on A8 teleritel ka režiim IMAX® Enhanced™, mis toob kino ruumilise helipildi koduseinte vahele.

Uus funktsioon Ambient Optimization optimeerib nii pildi- kui helikvaliteeti vaatajat ümbritseva keskkonna järgi, korrigeerides ekraani heledust toas olevast valgusest lähtudes. Heledalt valgustatud ruumides on ekraan eredam ja hämaramas tumedam. Lisaks tuvastab see funktsioon ka toas asuvad objektid, mis võivad heli segada ja tagab seadistustega sellise helikvaliteedi, mis optimeeritud konkreetse toa akustika jaoks.

What Hi-Fi? hindab Sony teleri heli paremaks, kui teistel sama kategooria nutiteleritel, kuid soovitab siiski, nagu iga teleri juures, kasutada parima kinoelamuse saamiseks ka lisakõlareid või soundbari.

Sony uus 4K HDR OLED nutiteler KD-55A8 on müügil Sony Centeris ja e-poes.